Zvonění

1. hodina: 08:10 - 08:55
2. hodina: 09:05 - 09:50
3. hodina: 10:05 - 10:50
4. hodina: 11:00 - 11:45
5. hodina: 11:55 - 12:40
6. hodina: 12:45 - 13:30

Zřizovatel školy

Zřizovatel školy

Školní projekty

Poslední příspěvky

Výlety

Červen je čas výletů. Šesťáci a deváťáci se vypravili na výlet do Ústí nad Labem do Jump arény. Pár fotografií, na kterých je vidět, jak si výlet užili, najdete ve fotogalerii. 🙂 

Den dětí

Pátek 31. 5. 2019 se ve škole nesl v duchu oslav Dne dětí. Menší děti si zadováděly při soutěžích v areálu školy. Paní učitelky měly zdatné pomocníky v žácích z 9. třídy. Ti jim pomáhali s organizací jednotlivých soutěží. Děti ze šesté, sedmé a osmé třídy se vydaly na výlet do Ústí nad Labem. Svezly se lanovkou, zdolaly vyhlídkovou věž, zasmály se v bludišti a ochladily se ve vaňovském vodopádu Vrkoč. Po oslavách nám zbývá už jen poslední měsíc do prázdnin. Takže zase s chutí do toho. 🙂

Návštěva z Japonska

Před pár dny k nám zavítala návštěva z Japonska. Děti si mohly poslechnout přednášku v angličtině o Japonsku od japonského chlapce, který studuje v Čechách. Bylo to velmi zajímavé setkání. 🙂 

Turistický den

Všichni žáci školy si sami vybrali výlet v rámci turistického dne. Mladší žáci z 1. – 3. třídy si vybírali mezi putováním Labskou stezkou a objevováním zajímavých míst v Roudnici nad Labem. Ti starší si mohli vybírat ze čtyř výletů. Každý z nich byl zaměřen na rozvoj jiných dovedností a znalostí. Děti trochu jinou formou než v lavicích ve škole získávaly poznatky z oblasti přírodopisu, fyziky, dějepisu aj. Vypravily se na Radobýl, po stopách K. H. Máchy. Pronikly do tajů geocachingu v okolí Polep, v rámci cyklovýletu zjistily, jak funguje čistička odpadních vod. Ve fotogalerii máme z tohoto dne pár fotografií.

Požární poplach

Každoročně ve škole proběhne cvičný požární poplach. I letos se tak stalo, tentokrát 16. 5. 2019. Hasiči si pro děti připravili za odměnu doprovodný program. Soutěžilo se, děti si mohly prohlédnout hasičské vozy, vyzkoušely si například běh nebo smotat hadici. Dobrovolným hasičům děkujeme za ochotu a pomoc při organizaci.

Čarodějnické odpoledne ve školní družině:)

Dne 30. 4. proběhlo ve školní družině čarodějnické odpoledne. Pro děti jsme připravili čarodějnickou kuchyni pod vedením čarodějky Gábi, kde si mohly vyzkoušet výrobu slizu, míchání lektvarů, kašiček. Dílničku, kde probíhala výroba různých potvůrek (hadi, netopýři, pavouci..). Malování na obličej v kosmetickém salonu čarodějnice Jany a na konec si děti vyluštily zapeklitou křížovku a potrápily hlavičky nad puzzlemi u čarodějky Katky. Děti přišly v krásných kostýmech a za jejich snahu a nadšení dostaly drobné odměny. Užili jsme si společně pohodové a legrační odpoledne :-).

Informace pro rodiče budoucích prvňáčků

Milí rodiče, máme velkou radost, že jste zapsali své děti právě do naší školy. Na budoucí prvňáčky se těšíme. První informační třídní schůzka pro rodiče se uskuteční 25. 6. 2019 od 16 hodin. Zde se dozvíte všechny důležité informace o školní družině, o stravování,  o organizaci prvního týdne výuky v září a mnoho dalšího.

Velikonoční přípravy

Nejen děti z první třídy se těší na Velikonoce. Výzdoba celé školy se proměňuje ze zimních odstínů na ty jarní – velikonoční. 🙂 V rámci projektového odpoledne Velikonoční tvoření si děti z prvního stupně vytvořili hezké dekorace i se svými rodiči.

Hasiči ve škole

10. 4. 2019 přišli do školy hasiči a vyprávěli dětem o své práci. Těm starším pověděli spoustu zajímavého o první pomoci. V galerii máme z akce pár fotografií.