Polepský fotbálek – turnaj – 16. 5. 2023

V úterý 16. 5. pořádala naše škola první ročník sportovní akce s názvem Polepský fotbálek. Jedná se o turnaj v malé kopané pro žáky druhého stupně, který se konal na školním fotbalovém hřišti. Akce se mimo polepských kluků zúčastnily také výběry škol z Liběšic, Žalhostic a ze ZŠ Na Valech z Litoměřic. Hrálo se systémem každý s každým 2x 10 minut. V prvním utkání se polepští blýskli vítězstvím 2:0 nad Žalhosticemi. V druhém pak statečně čelili družstvu z Liběšic, sestaveného kompletně ze závodních hráčů, ale nakonec padli. V třetím zápase, kde se naši borci rvali o celkové druhé místo se školou z Litoměřic, vytvořili ostatní žáci polepské školy bouřlivou atmosféru a hnali naše družstvo za vítězstvím. První poločas jsme ovládli 2:0. Bohužel se nám druhá půle nepovedla a nakonec jsme prohráli 2:5 a celkově tak obsadili třetí místo. Chtěl bych všechny kluky pochválit za vzornou reprezentaci školy a předvedenou hru, za kterou jsme se nemuseli stydět. Obzvlášť dobrý výkon předvedli Adam Bohuslav, Lukáš Hřeben, Dominik Beneš a Lukáš Musinski. Kdybych měl určit hráče turnaje, ukázal bych na v bráně skvěle chytajícího Vaška Kubince, který chytil spoustu šancí a byl oporou týmu ve všech utkáních. Věřím, že se z Polepského fotbálku stane každoroční jarní tradice a další ročník se povede minimálně stejně jako ten první. Pavel Koňařík